Więcej ciekawych zajęć i więcej możliwości

Więcej ciekawych zajęć pozalekcyjnych

Pewnego, zapewne słonecznego, dnia, zamarzyło nam się, aby umożliwić uczniom szeroki dostęp do ciekawie podanej wiedzy, dając im więcej ciekawych zajęć do wyboru w ich najbliższej okolicy. Zwłaszcza takiej wiedzy, której w szkołach brakuje lub po prostu nie ma na nią czasu, bo podstawa programowa jej nie obejmuje. Na dodatek wiedzy, która jest wręcz niezbędna, by normalnie funkcjonować w dorosłym życiu.

Co mamy na myśli? Krótko mówiąc, wiedzę i umiejętności związane z finansami osobistymi, przedsiębiorczością i biznesem, psychologią podejmowania decyzji, a także wszelkie umiejętności określane mianem umiejętności miękkich lub interpersonalnych, takie jak negocjowanie, porównywanie ofert czy występowanie na forum publicznym.

Nasz pomysł jest następujący

Po zapisaniu się do Akademii – co jest i zawsze będzie bezpłatne, bo nie pobieramy i nie będziemy pobierać żadnego wpisowego – każdy uczeń i rodzic będzie mógł wybierać sobie z naszej oferty te zajęcia, zarówno płatne, jak i bezpłatne, które będą go interesowały i w których będzie miał czas uczestniczyć. Zajęcia będą odbywać się w wybranych szkołach podstawowych w co drugą sobotę miesiąca w godzinach dopołudniowych. W każdej ze współpracujących z nami szkół będzie się mieścić nasze centrum regionalne, tzw. EXPA SPOT.

W Waszej najbliższej okolicy będziecie więc mieć znacznie więcej możliwości, jeśli chodzi o udział dzieci w ciekawych, rozwijających i praktycznych zajęciach pozalekcyjnych. Nie twierdzimy, że nasze zajęcia będą w jakiś sposób ważniejsze niż inne, po prostu jeśli uznacie, że warto, będziecie mieć taki wybór, którego obecnie nie macie.  I o to nam przede wszystkim chodzi.

Zachowajmy rozsądne proporcje

Dodatkowe lekcje z angielskiego? Zajęcia sportowe na basenie czy na boisku w lokalnym klubie? Korepetycje z matematyki czy biologii? Wszystko to ma sens, jeśli jako rodzice zachowamy rozsądne proporcje. Nie wysyłajmy więc naszego dziecka na zajęcia dodatkowe w każdy dzień tygodnia. Dobrze jest też, jeśli faktycznie nasza pociecha naprawdę lubi zajęcia, na które uczęszcza. Co prawda, niektóre zajęcia są wręcz konieczne, jak chociażby przygotowanie do egzaminów. Pamiętajmy jednak, że może się nam zdarzyć ktoś, kogo nasze dziecko nie akceptuje. Wtedy spędzona z nim godzina korepetycji jest stracona i bezproduktywna. Lepiej więc wtedy po prostu zmienić nauczyciela.

Zważywszy więc na fakt, iż większość zajęć pozalekcyjnych odbywa się od poniedziałku do piątku, nasze zajęcia zaplanowaliśmy na soboty. I to nie każdą, tylko raz na dwa tygodnie. Dzięki temu mamy nadzieję, że znajdziecie czas na dodatkowe zajęcia z edukacji ekonomicznej i finansowej, której tak bardzo brakuje w szkołach.

Designed by Freepik